23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı, Maalesef Olması gerektiği gibi kutlanamadı. Dahası Kurtlandırılamadı. Yani zaten “Hiç yapılmasına gerek yok” diyen bir ucube zihniyet gücünü birkez daha tüm açıklığı ve utanmazlığı ile iş başındaydı. Dükkânlarına, İşyerlerine, evlerine Türk Bayrağı Asmaya tenezzül etmeyenler, Yandaş. Asanlar ise Milli bilincin onurunu yaşadılar kendilerince. Ama tüm bunlarla ayrılığımızı ortaya koyduk büsbütün. Hatta “Bayrak Ve Atatürk resmini çıkart başın sıkıntıya girer” diyen bile oldu. Bayramın sönüklüğü içinde Bence en çarpıcı gelişme ise C.Başkanı, Baş Bakan ve Genel kurmay başkanı’nın Anıtkabir Kutlamalarına katılmayışıdır. Tabi canım! Evham yapıyorum… Daha önemli işleri vardır. Yazık! Atamızın önünde Saygı duruşunda bulunma şefinden uzak kaldılar. Ancak temsilcileri oradaydı. Ha bir de mesaj atmışlar.

“Bu ülke üzerinde yaşayan varlığını idame ettiren, bu topraklar üzerinde nefes alıp veren her bir ferdi temsilen ilk Meclis’te diline, mezhebine, etnik kökenine bakılmaksızın ortak bir heyecan oluşturulmuştur. Kurtuluş Savaşımızı zaferle sonuçlandıran ilk Meclis, başarısını herkesi aynı heyecan içinde gördüğü için, ayrım yapmadığı için almıştır. Şunu memnuniyetle söylemek istiyorum tıpkı 23 Nisan 1920’de oludğu gibi bugün bu yüce meclis demokrasiyi en güçlü şekilde savunan bir yapıya kavuşmuştur. Bu meclis artık darbelerle yüzleşen bir meclistir. Bu meclis yürütme ve yargı erkleri ile birlikte bugün de aydınlık istikbalimizin teminatıdır. TBMM’yi yok saymaya yönelik her girişim, istikbalimizi karartan anlam taşıyacaktır. istanbul’u ve diğer şehirleri istila eden TBMM’den ve milletten nasıl cevabını aldılarsa demokrasiye saldıranlarda er yada geç gereken cevabı alacaktır ve almaktadır. Bizler içinde bulunduğumuz süre içinde bu meclise yönelik hiçbir müdahaleye göz yummadık, müsamaha göstermedik. Bizden sonra gelenler de aynen Meclis’in büyüklüğüne halel getirmeyeceklerdir. TBMM bir inanç, mezhebin temsilcisi değil Türkiye içinde yaşayan 75 milyonun temsilcisidir. Milletin ferdleri arasında farklı muameleyi şiddetle reddediriz. Bu topraklar üzerinde nifak tohumları ekmek isteyenler bilsinler ki, o tohumlar hiçbir zaman filize dönemeyecektir. TBMM tıpkı bu aziz millet gibi dostu için dost, düşmanı için ise bir azamettir. Dış politikamız elbetteki barış temeli üzerine inşaa edilmiştir. Kendi halkına zulmeden, kardeşlerimize katleden hiçbir yönetime karşı sessiz ve tepkisiz kalamayacağımız da açıktır. Hiçbir ülkenin toprağında gözümüzün olmadığını ve içişlerine karışmayacağımızı herkes bilmelidir.
Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı bu Meclis’te görev yapmış bütün siyasetçilerimizi rahmetle anıyorum. Tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

Tebrik Ediyorum, … Bir tane bile Türk Milletinden ve Atatürk ibaresi kullanılmayan 23 Nisan Mesajı. Bu kısmı yorumsuz bırakıyorum.Diğer bir konu da altında yatan, satır aralarına sıkışmış, anlam. Türkiye’nin MedyaCILIK yapan kurumu Haber -bilmem kaç- , Aynen şu başlığı atmış…

“Stadyumda son 23 Nisan kutlaması”
“Yarın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı son kez stadyumlarda kutlanacak. Önümüzdeki yıldan itibaren törenler kutlamalar özel koreografilerle daha geniş katılımla karnaval havasında yapılacak.” 

Muhtelif gazeteler

Karnaval… Milli egemenliğimizin nişanı, Şanlı 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramımıza Karnaval sululuğu ile yaklaşan zihniyeti kınıyorum. Çok büyük talebiniz var ise gidip kendi karnavalınızı kendiniz kutlayın. Ayıptır. Bunun yanında birde Törenlerde Fenalaşan bir çocuğun Manşetlere “kanıtıdır” diye boy boy demagojisi de cabası. Tabii ki böyle olacaktı. Hiç katılmadılar ki bunu yazanlar törenlere. Törenlere katılmanın verdiği şanı şerefi yaşamadılar ki. İşler, Güçler ancak Fesatlık, ancak Din sömürüsü. Karnavallarınızda kast edilen “düzgün tip kıyafet” nedir merak ediyorum. Bizde bu umursamazlık, Onlarda da bu azim olduğu sürece merakım fazla sürmez.

Değerli Atam,
Sen Tüm bu olumsuzluklara rağmen rahat uyu. Benim ocağım, yandığı sürece Senin emanetini koruyacaklar var olacaktır. Senin Bize öğütlediğin gibi, Bilim’e, Fen’e, olan inancımız, İlke ve İnkılaplarına bağlılığımız Her zaman artarak devam edecektir. Dinimize, Atamıza, Toprağımıza, Bayrağımıza, Geleneğimize, İnancımız ve Vatanımız üzerinde oynanan Çıkar oyunlarına duyarsız kalmayacağız. Biz Cumhuriyet Çocuklarıyız. Tarihimizi Bilir ve yazarız. Mahcubiyetimiz Düşmanımızın çokluğundandır. Doğruyu göstermek ise Boynumuzun borcudur.
Tüm İzindeki Çocukların adına, And içerim.
Altuğ Aytaçoğlu. 23.04.2012

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir